Háčkované zvonečky a další dekorace


Vánoční dekoraceJak jsem psala v úvodu na předešlé stránce, toto je návod na rychlou háčkovanou dekoraci, kterou zvládnete za jeden večer, když ji hned naškrobíte, tak druhý den je připravená k darování nebo na dekoraci vašeho bytu či stromku.


Kolečko

Návod: začneme na 36 ř.o, 2. řada - 1 dl.sl. 1 ř.o, opakovat celou řadu, 3. řada - 72 dlouhých sloupků do každého ř.o z předešlé řady, 4. řada - 1 dl.sl. 2 ř.o., opakovat celou řadu, 5. řada - 4 dl.sl. 3 ř.o. opakovat celou řadu - vytvoří kostičky, 6. řada - 8 ř.o. 1 kr.sl. nad každým čtverečkem, plným i prázdným, když doháčkujeme dokola a spojíme, uháčkujeme asi 15 cm řetízek, za který dekoraci pověsíme.
Zvoneček

Návod: použila jsem popis na zvoneček č. 6, pouze jsem přidala do 5. řady plné a prázdné čtverečky podobně jako na vločce, ale není to nutné, stačí pouze tento vzor, hlavně aby na zvonečku byly dírky k protahování stuhy.
Škrobení a vytahování

Uvařte si ne moc hustý škrob, aby nezůstával mezi jednotlivými oky, já raději přidám 2 lžíce cukru, aby byly dekorace pevné, ale ne zalepené od škrobu. Vytahuji na polystyrénové desce, výrobky můžete připíchnout špendlíky s barevnými hlavičkami (nerezaví), ale já raději používám párátka, přijde mi to jistější a například na vločku jsem neměla ani tolik špendlíků k dispozici. Většinou už druhý den můžete dekorace sundat, začistit nitky (pokud jste to neudělali před vytahováním, proplést volnými oky barevnou stuhu a uvázat mašličku. Pak už jen do průhledného celofánového pytlíčku a dárek je na světě.
Zvonečky

Prvních 12 zvonečků je hotovo, nafoceno, dokonce i popisy jsou hotové. Konečně jsem dala dohromady ty chatrné a staré popisy, podle kterých se sice dalo háčkovat, ale chtělo to značnou dávku fantazie a bylo to docela obtížné. Přepsala jsem je pouze do grafické podoby, ta je ale u takhle malých věcí velice přehledná, neměl by být problém podle nich pracovat.:-)))vysvětlivky k použitým značkám

popis zvoneček 1 popis zvoneček 2 popis zvoneček 3 popis zvoneček 4 popis zvoneček 5 popis zvoneček 6
popis zvoneček 7 popis zvoneček 8 popis zvoneček 9 popis zvoneček 10 popis zvoneček 11 popis zvoneček 12Home