Návody na pletení a háčkování

S návody na pletení a háčkování to bude trochu horší, já žádné nepoužívám nebo jen zcela vyjímečně. Já jednoduše vezmu vlnu a pletu podle své fantazie. Jediné o co se snažím je, aby levá strana měla stále stejný počet ok jako pravá, ale jinak si úplně nehorázně vymýšlím. To mně baví asi nejvíc, nedávno se mi stalo, že jsem načala právě takhle nešikovně, bylo to moc široké, párat se mi to nechtělo a tak mně to inspirovalo k úplně novému modelu pletené halenky s ramínky, co tomu říkáte? Navíc pletu obvykle z efektních vln, to znamená, že mají různé stříbrné a zlaté nitě, nopky, vlnky, třásně, jsou nestejně silné nebo jsou to vyšívací bavlnky a pak někomu poraďte počet ok, když ani já sama nevím, kolik jich použiju. Zkrátka pletu pocitově, přinejhorším upletu 2 řady s 20 oky a zjistím, že je to široké, tak to vypářu a upletu to znova se 16 oky. Zdržení asi tak 20 minut a netrefím se asi jednou za půl roku, takže to nijak zvlášť neřeším.
Pokud ale jste povaha, že nutně potřebujete návod s přesným počtem ok, jinak se do pletení nebo háčkování nepustíte, tak mám taky jeden užitečný odkaz, jsou to Arvveniny stránky o pletení na Barbie a o vyšívání. Arvven má pečlivě zpracované návody na pletení, takže se koukněte na http://www.arvven.wz.cz a můžete se do toho pustit.
Ale já myslím, že mi to asi nedá a časem nějaké to očko na svetříku spočítám a popis napíšu.

A už je to tady, první popisy jsou na světě a jak svetříky a ostatní věci přibývají, tak je stále doplňuji, pro podrobnosti klikněte na obrázek :-D
Home