Baletka

Když se řekne baletka, vždycky si vybavím štíhlou dívku v bílém přiléhavém trikotu s krátkou, bilou sukýnkou v pase, jak stojí na jedné noze a dělá piruetu, anebo celou řadu baletek, jak znázorňují labutě. Ale protože už víte, že ráda zdobím, tak jsem zapátrala po netu, jestli baletky chodí i v něčem více zdobeném a barevném, bílá klasika mě moc nelákala. Musím prozradit, že balet nepatří mezi moje oblíbené druhy zábavy, ale to mi nijak nebránilo ušít kostým, v tom je myslím krása našich témat, zorientovat se i v oblasti, ve které nejsme žádní odborníci. Takže lednové téma pro mě bylo náročné už tím, že balet znám jen zběžně a z fotografií, nicméně jsem ho dělala s radostí, protože jsem našla inspiraci pro svůj model přímo na pódiích a našla jsem opravdu spoustu pestrých modelů, což mě potěšilo, protože moje barevná kombinace je z těch odvážnějších.

Zvolila jsem oranžovou a černou, krásně se k sobě hodí a nepoužívám tuto kombinaci často, tak proč ne. Sukýnka je složená ze 3 tylových sukní a oranžových lístků, pošitých flitry a korálky. Konce lístků i část živůtku jsou polepené oranžovým glitrovým lepidlem. Živůtek je jednoduchý, černý, opět ozdobený flitry a korálky. Nesmí chybět ani spodní kalhotky, baletní boty - piškoty, které jsem nabarvila glitrovým lepidlem a ovázala stuhou na zavazování. Vlasy jsem se znažila zamotat do drdůlku, sice se to povedlo, ale je kapánek větší, Barbie měla docela dost vlasů. Omotala jsem ho barevnou gumičkou a převázala tylovou stužkou pošitou flitry. Poslední zdobení jsou jednoduché náušnice, baletky nemůžou používat nápadné a velké šperky, protože by jim překážely při výstupu.

Na konci fotek je malý minipříběh, zavěsila jsem panenku na neviditelnou nit, dcera ji držela, já fotila, a ona se najednou na té jedné noze začala točit okolo dokola,
tak jsem fotila a fotila a vzniklo z toho takovéhle malé taneční vystoupení. :-))